60'lar ve 70'ler Yabancı Disko Müzik

www.gazeteatakum.com

RADYO GAZETE ATAKUM İNTERNET TARAYICILARINIZI VE MEDYA OYNATICILARI DESTEKLER DİNLEMEK İÇİN İNDİREBİLİRSİNİZ

     

Gönüllere taht kuran 60'lar ve 70'ler özellikle dünya pop kültüründe önemli bir yer işgal etmiş durumda. Özellikle 70'li yıllarda ki müzik akımı unutulmamak üzere yılların yoluna akıp gitmiştir. Şimdilerde hala bu akım ortaya çıkan disko parçaları hala dinleniyor. Şimdinin gençliği anneleri, babaları, dedeleri ve neneleri dinlediği parçalar ile coşmaya devam ediyor. Radyo Gazete Atakum yerel bir gazete olan GAZETE ATAKUM çatısı altında yayın hayatına başladı. Genellikle radyomuz ATAKUM ilk ve tek Yabancı 60'lar ve 70'ler disko parçalar çalan bir radyo olmak istedi. Bun için titizlikle oluşturulan arşiv ve şarkılar seçildi. Diğer radyoların aksine RADYO GAZETE ATAKUM'da reklam yok. 7/24 yüzlerce disko parçaları kesintisiz dinleyebilirsiniz.

RaDYo Player Yükleniyor...

Volkswagen Dizel Araçlarını Geri Alıyor

Ana Sayfa » Dünya » Volkswagen Dizel Araçlarını Geri Alıyor
Paylaş
Tarih : 02 Nisan 2018 - 15:34

Almanya’nın en büyük dünyanın ilk 5 otomobil üreticileri içerisinde yer alan VW Amerika Birleşik Devletlerinde geçen yıl patlak veren emisyon skandalı ile dizel yakıt kullanan araçları tartışmaya açılmıştı. Amerika Birleşik Devletlerinde Volkswagen dizel emisyon skandalı nedeniyle firma milyarlarca dolar tazminat ödemeye mahkum edilmişti. Almanya’da iki eyaletin dizel yakıt sahip otomobilleri yasaklamasıyla birlikte VW bu otomobilleri müşterilerinden satın almaya karar vermişti. 

Dizel Yasaklayan İki Alman Eyaleti VW Tüm Araçları Kullanıcısından Satın Almayı Taahhüt Etti

Yıllarca Avrupa’da dizel yakıtlı motor araç satışı yapan VW gurubu bünyesinde ki markalar, özellikle geçen yıl kuzey Amerika ülkelerinden Amerika Birleşik Devletlerinde patlak veren emisyon skandalı ile sarsılmıştı. İşin kötü tarafı Alman otomobil üreticisi bu bilgileri saklamış ve rüşvet vererek olağan dışı rakamların kamuoyuna anlatılmasını sağlamıştı. Gurubun yaptıkları skandal olarak ortaya çıkması ile birlikte, dünyanın en büyük otomobil üreticisi olma yolunda ilerleyen markaya bir anda darbe vurulmasına neden olmuştu. Milyarlarca dolar Amerikalı müşterilere tazminat ödemeye mahkum edilen marka yıl sonu bilançolarında zarar etmesine neden olmuştu.

Amerika’da yaşanan olaydan sonra ise iki Alman eyaleti VW dizel araçlarını yasaklama kararı alması, firmanın kendi evinde yasaklanan araçlarını müşterilerinden satın alma yoluna gittiği öğrenildi.

İngiltere’de Yasak Kapsamına Girebilir

Avrupa’da en fazla Alman malı otomobil kullanan İngilizler’de Alman eyaletlerinin aldığı karar doğrultusunda yasaklanan dizel araçların geri alınması durumundan faydalanacağı açıklandı. İngiltere’de kullanılan dizel araçların yasaklanması karşılığında Volkswagen tüm araçlarını bedeli karşılığı satın alma yoluna gideceği açıklamasında bulundu.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Jumanji Welcome to the Jungle 2017 1080p 3D BluRay Half-OU x264 TrueHD 7 1 Atmos-FGT

Jungle’a hoşgeldiniz Dwayne Johnson, Karen Gillan ve Kevin Hart’ın oynadığı bir film. Dört genç büyülü bir video oyununa çekilir

Suudi yatırım zirvesine Alman devinden Kaşıkçı boykotu

Siemens’in yöneticisi Joe Kaeser Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti nedeniyle Suudi Arabistan’da yarın başlayacak olan “Çöldeki

ABD, Orta Amerika ülkelerine yardımı kesiyor
ABD, Orta Amerika ülkelerine yardımı kesiyor

ABD Başkanı Donald Trump, Orta Amerika ülkelerinden binlerce göçmenin Meksika üzerinden ABD’ye doğru ilerlemesi üzerine, Honduras, Guatemala

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz