60'lar ve 70'ler Yabancı Disko Müzik

www.gazeteatakum.com

RADYO GAZETE ATAKUM İNTERNET TARAYICILARINIZI VE MEDYA OYNATICILARI DESTEKLER DİNLEMEK İÇİN İNDİREBİLİRSİNİZ

     

Gönüllere taht kuran 60'lar ve 70'ler özellikle dünya pop kültüründe önemli bir yer işgal etmiş durumda. Özellikle 70'li yıllarda ki müzik akımı unutulmamak üzere yılların yoluna akıp gitmiştir. Şimdilerde hala bu akım ortaya çıkan disko parçaları hala dinleniyor. Şimdinin gençliği anneleri, babaları, dedeleri ve neneleri dinlediği parçalar ile coşmaya devam ediyor. Radyo Gazete Atakum yerel bir gazete olan GAZETE ATAKUM çatısı altında yayın hayatına başladı. Genellikle radyomuz ATAKUM ilk ve tek Yabancı 60'lar ve 70'ler disko parçalar çalan bir radyo olmak istedi. Bun için titizlikle oluşturulan arşiv ve şarkılar seçildi. Diğer radyoların aksine RADYO GAZETE ATAKUM'da reklam yok. 7/24 yüzlerce disko parçaları kesintisiz dinleyebilirsiniz.

RaDYo Player Yükleniyor...

THY uçağını durdurarak sığınmacının sınır dışı edilmesini engelleyen İsveçli Elin hapis cezasına çarptırılabilir

Ana Sayfa » Haber » THY uçağını durdurarak sığınmacının sınır dışı edilmesini engelleyen İsveçli Elin hapis cezasına çarptırılabilir
Paylaş
Tarih : 21 Ekim 2018 - 23:08

İsveç’te THY uçağını durduran ve ‘Afganistan’da savaş var. Bu sığınmacıyı ölüme gönderiyorlar, buna izin vermeyeceğim’ diyerek Afgan yolcunun sınır dışı edilmesini engelleyen aktivist Elin Ersson hakkındaki iddianame tamamlandı.

THY
© AA /
THY uçağını durduran İsveçli Elin, Afgan yolcunun sınır dışı edilmesini önledi
İsveçli savcılığın hazırladığı iddianamede, Ersson’un temmuz ayında THY uçağında koltuğuna oturmayı reddederek bir Afgan sığınmacının sınır dışı edilmesini engellemesi ‘havacılık yasalarına aykırı’ olduğu belirtildi.
Afgan sığınmacıların sınır dışı edilmesine karşı mücadele eden bir sivil toplum kuruluşunun üyesi olan 21 yaşındaki Ersson, iddianamede belirtilen suçtan hüküm giyerse 6 aya kadar hapis cezasına çarptırılabilir.

İsveç gazetesi Svenska Dagbladet’e konuşan savcı James von Reis, “Bu eylemi, uçağın kalkışını engellemek amacıyla yaptı” ifadelerini kullanarak Ersson’un suçlu olduğunu savundu.

Ersson’un avukatı Thomas Fridh ise, İsveçli genç kadının eyleminin herhangi bir yasaya aykırı olmadığını belirterek, “Olay süresince uçağın kaptanının talimatlarını uygulamaya hazırdı. Pilot uçaktan ayrılmasını istediğinde de uçaktan hemen ayrıldı” şeklinde konuştu. Avukat Fridh, söz konusu yasanın uçağın havalanmış durumda olması halinde uygulanabileceğin, kalkış yapmamış olan uçaklar için geçerli olamayacağını dile getirdi.

ERSSON: SIĞINMACILARIN AFGANİSTAN’A GÖNDERİLMESİ, ASLINDA ÖLÜME GÖNDERİLMESİ DEMEK

Kabil’de Afgan kadınların yoğun katılım gösterdiği bir seçim merkezi
© REUTERS / MOHAMMAD ISMAİL
Afganistan’da bir seçim günü tamamlandı: 193 saldırıda en az 36 ölü
Hakkında düzenlenen iddianameye dair açıklama yapan Ersson ise, “Bir kişiyi oraya (Afganistan’a) göndermek, aslında ölümüne göndermek anlamı taşıyor. Ölüm cezasına karşı çıkan biri olarak, savaş koşulları altındaki bir ülkeye gönderilmekle karşı karşıya olanlar için harekete geçmek hakkım” dedi.
Pek çok Avrupa ülkesi, Afganistan’ı güvenli ülke olarak kabul ettiği için son aylarda çok sayıda Afgan sığınmacıyı ülkelerine geri gönderiyor.

9 AYDA 2 BİN 798 SİVİL ÖLDÜ

Birleşmiş Milletler Afganistan Yardım Misyonunun (UNAMA) yayımladığı rapora göre, ülkede 1 Ocak-30 Eylül döneminde 2 bin 798 sivil öldü, 5 bin 252 sivil yaralandı.

Afganistan’da bu haftasonu yapılan meclis seçimlerinde ise 200’e yakın saldırı gerçekleştirilirken, çoğu sivil 36 kişi hayatını kaybeti, 126 kişi yaralandı.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Jumanji Welcome to the Jungle 2017 1080p 3D BluRay Half-OU x264 TrueHD 7 1 Atmos-FGT

Jungle’a hoşgeldiniz Dwayne Johnson, Karen Gillan ve Kevin Hart’ın oynadığı bir film. Dört genç büyülü bir video oyununa çekilir

Suudi yatırım zirvesine Alman devinden Kaşıkçı boykotu

Siemens’in yöneticisi Joe Kaeser Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti nedeniyle Suudi Arabistan’da yarın başlayacak olan “Çöldeki

BİR TÜRK YETKİLİ’ SUUDİLERİ NASIL DİZE GETİRDİ ? BÜYÜK BAŞARI

New York sokaklarında Türkiye gündeminin arkasında Cüneyt Özdemir anlatmaya devam ediyor. Dışarıdan bir ülkenin görüntüsü, dünya meseleleri,

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz