60'lar ve 70'ler Yabancı Disko Müzik

www.gazeteatakum.com

RADYO GAZETE ATAKUM İNTERNET TARAYICILARINIZI VE MEDYA OYNATICILARI DESTEKLER DİNLEMEK İÇİN İNDİREBİLİRSİNİZ

     

Gönüllere taht kuran 60'lar ve 70'ler özellikle dünya pop kültüründe önemli bir yer işgal etmiş durumda. Özellikle 70'li yıllarda ki müzik akımı unutulmamak üzere yılların yoluna akıp gitmiştir. Şimdilerde hala bu akım ortaya çıkan disko parçaları hala dinleniyor. Şimdinin gençliği anneleri, babaları, dedeleri ve neneleri dinlediği parçalar ile coşmaya devam ediyor. Radyo Gazete Atakum yerel bir gazete olan GAZETE ATAKUM çatısı altında yayın hayatına başladı. Genellikle radyomuz ATAKUM ilk ve tek Yabancı 60'lar ve 70'ler disko parçalar çalan bir radyo olmak istedi. Bun için titizlikle oluşturulan arşiv ve şarkılar seçildi. Diğer radyoların aksine RADYO GAZETE ATAKUM'da reklam yok. 7/24 yüzlerce disko parçaları kesintisiz dinleyebilirsiniz.

RaDYo Player Yükleniyor...

Suudi yatırım zirvesine Alman devinden Kaşıkçı boykotu

Ana Sayfa » Haber » Suudi yatırım zirvesine Alman devinden Kaşıkçı boykotu
Paylaş
Tarih : 22 Ekim 2018 - 23:02

Siemens’in yöneticisi Joe Kaeser

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti nedeniyle Suudi Arabistan’da yarın başlayacak olan “Çöldeki Davos” olarak adlandırılan yatırım konferansını boykot eden Batılı ülke ve şirketlerin sayısı artıyor. Alman elektronik devi Siemens Anonim Ortaklığı Yönetim Kurulu Başkanı Joe Kaeser de toplantıya katılmayacağını açıkladı. Kaeser, Linkedin üzerinden bugün yaptığı açıklamada, “Bu en temiz ama cesur olmayan bir karar oldu” dedi. Kaeser, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda da, “Siemens, Krallığın ve Vizyon 2030’un güvenilir ve yakın bir ortağı. Ama şimdi, gerçeğin bulunması ve adaletin uygulanması gerekiyor” ifadesini kullandı.

Siemens, Suudi Arabistan’da faaliyet gösteren yaklaşık 800 Alman şirket arasında önemli bir yer tutuyor. Suudi Arabistan’da milyarca euroluk projelerde yer alan Siemens, halen bir doğalgaz santrali ile başkent Riyad’da yeni metro hattının yapımına katkı sağlıyor.

Uluslararası şirketlerden boykot kararı

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesi nedeniyle bir çok Batılı ülke ve şirket, 23-25 Ekim tarihlerinde düzenlenen “Geleceğe Yatırım Girişimi” adlı konferansa katılmayacağını duyurmuştu. CNNBloombergThe Economist ve Financial Times gibi medya kuruluşlarının yanı sıra ABD merkezli yatırım bankası JP Morgan, otomobil üreticisi Ford ve uluslararası ulaşım şirketi Uber ve Deutsche Bank, konferansa katılmayacak kuruluşlar arasında bulunuyor. ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin ve İngiltere Ticaret Bakanı Liam Fox da geçen hafta yatırım konferansına katılmayacaklarını açıklamışlardı.

 Journalist Jamal Khashoggi (picture-alliance/AA/O. Shagaleh)Öldürülen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı

Fransız haber ajansı AFP’ye konuşan Ortadoğu uzmanı Michael Stephens, “Uber veya JP Morgan gibi şirketler, Muhammed bin Selman ile birarada anılmanın maliyetinin, Suudi Arabistan ekonomisindeki paylarını kaybetmenin maliyetinden daha yüksek olduğunun hesabını yaptı” değerlendirmesinde bulundu. Veliaht Prens Muhammed bin Selman’nın yatırım konferansında reform programını tanıtarak, yabancı şirketleri ülkeye yatırım için ikna etmeye çalışması bekleniyordu.

Washington merkezli Gulf State Analytics danışmanlık şirketi uzmanı Cinzia Bianco, büyük şirketlerin yatırım konferansını boykot etmesinin “imaj sorununun ötesinde” olduğuna dikkat çekti. Bianco, şirketlerin konferansı boykot etmesi ile Veliaht Prens Muhammed bin Selman’a “maceracılık, istikrarsızlık ve bilinmezliğe artık yeter” mesajı verdiklerini ifade etti.

Saudi Arabien Mohammed bin Salman (picture-alliance/AP Photo/C. Owen)Veliaht Prens Muhammed bin Selman

Rusya ve Çin’den şirketler katılıyor

Batılı ülke ve şirketlerin konferansı boykotuna rağmen, Suudi Arabistan yine de yalnız bırakılmıyor. Rusya ve Çin merkezli şirketler, planlandığı gibi konferansa katılacak. Bunun yanı sıra birçok Batılı şirket de Suudi Arabistan ile iletişimi tamamen kopartmak istemiyor. Bu nedenle, konferansa üst düzey yönetici yerine temsilci gönderiyorlar.

Yabancı yatırımcıların artırılması hedefleniyor

Ekonomisini petrol ve doğal gaza bağımlılıktan kurtararak, çeşitlendirmeyi hedefleyen Suudi Arabistan açısından bu yatırım konferansı büyük önem taşıyor. Yaklaşık 32 milyon nüfuslu ülkeninin 2017 yılında gayri safi yurt için hasılası 600 milyar euro olarak kaydedilmişti. Ancak petrol fiyatlarındaki düşüş nedeniyle geçen yıl ekonomideki büyüme oranı yüzde 0,7 azaldı. Gelecek yıllarda ekonomiyi çeşitlendirmek isteyen Suudi Arabistan, gayri safi yurt içi hasılada özel sektörün payının yüzde 40’dan yüzde 60’a yükselmesini hedefliyor. Bunun yanı sıra doğrudan yabancı yatırımların payının da yüzde 3,8’den yüzde 5,7’ye artırılması için çaba gösteriliyor.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Jumanji Welcome to the Jungle 2017 1080p 3D BluRay Half-OU x264 TrueHD 7 1 Atmos-FGT

Jungle’a hoşgeldiniz Dwayne Johnson, Karen Gillan ve Kevin Hart’ın oynadığı bir film. Dört genç büyülü bir video oyununa çekilir

BİR TÜRK YETKİLİ’ SUUDİLERİ NASIL DİZE GETİRDİ ? BÜYÜK BAŞARI

New York sokaklarında Türkiye gündeminin arkasında Cüneyt Özdemir anlatmaya devam ediyor. Dışarıdan bir ülkenin görüntüsü, dünya meseleleri,

Dünyayı değiştiren salgın: İspanyol gribinin 5 ilginç etkisi

Birinci Dünya Savaşı’nın yaralarının sarılmaya çalışıldığı bir dönemde yaşandı İspanyol gribi salgını. Bu salgın 20. yüzyılda

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz