60'lar ve 70'ler Yabancı Disko Müzik

www.gazeteatakum.com

RADYO GAZETE ATAKUM İNTERNET TARAYICILARINIZI VE MEDYA OYNATICILARI DESTEKLER DİNLEMEK İÇİN İNDİREBİLİRSİNİZ

     

Gönüllere taht kuran 60'lar ve 70'ler özellikle dünya pop kültüründe önemli bir yer işgal etmiş durumda. Özellikle 70'li yıllarda ki müzik akımı unutulmamak üzere yılların yoluna akıp gitmiştir. Şimdilerde hala bu akım ortaya çıkan disko parçaları hala dinleniyor. Şimdinin gençliği anneleri, babaları, dedeleri ve neneleri dinlediği parçalar ile coşmaya devam ediyor. Radyo Gazete Atakum yerel bir gazete olan GAZETE ATAKUM çatısı altında yayın hayatına başladı. Genellikle radyomuz ATAKUM ilk ve tek Yabancı 60'lar ve 70'ler disko parçalar çalan bir radyo olmak istedi. Bun için titizlikle oluşturulan arşiv ve şarkılar seçildi. Diğer radyoların aksine RADYO GAZETE ATAKUM'da reklam yok. 7/24 yüzlerce disko parçaları kesintisiz dinleyebilirsiniz.

RaDYo Player Yükleniyor...

Nazilerden kaçanlar Brexit sonrasında Alman vatandaşlığını geri istiyor

Ana Sayfa » Haber » Nazilerden kaçanlar Brexit sonrasında Alman vatandaşlığını geri istiyor
Paylaş
Tarih : 21 Ekim 2018 - 23:51

İngiltere’deki Brexit kararı sonrasında Alman vatandaşlığı için yapılan başvuruların sayısı arttı. Başvuranların çoğunluğunu Nazi Almanyası’ndan İngiltere’ye kaçanlar ve onların soyundan gelenler oluşturuyor.

İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılma kararı (Brexit) sonrasında İngiltere’de Alman vatandaşlığı için yapılan başvurular katlanarak arttı. Başvuruda bulunanların çoğunluğunu Nasyonal Sosyalizm döneminde İngiltere’ye kaçmak zorunda kalan Alman vatandaşları ve onların soylarından gelenler oluşturuyor. Funke Medya Grubu’na bağlı gazetelerin haberinde bu veri, hükümetin, Hür Demokrat Parti’nin (FDP) bir soru önergesine verdiği yanıta dayandırıldı.

May’den Brexit geçiş sürecinin uzamasına yeşil ışık

İngiltere’nin AB’den çıkışı sonrası geçiş sürecinin bir yıl ertelenmesini gündeme getiren Avrupa Parlamentosu Başkanı Tajani’ye İngiltere Başbakanı May’den olumlu tepki geldi. (18.10.2018)

2016’da yapılan Brexit oylaması öncesinde 2015 yılında yeniden Alman vatandaşı olmak için İngiltere’den yapılan başvuruların sayısı sadece 59 olarak kaydedilirken, 2016 yılından bu yana yapılan başvuruların sayısı 3 bin 731 olarak kayıtlara geçti. “Yeniden vatandaşlık” için yapılan başvurular 2016 yılında 760, 2017 yılında bin 824, bu yıl eylül ayı itibarıyla da bin 147 olarak kaydedildi.

“Yeniden vatandaşlık” için yapılan başvuruların 3 bin 408’i Almanya Anayasası’nın 116 maddesinin ikinci paragrafına dayandırılıyor. Söz konusu paragrafta 30 Ocak 1933 ile 8 Mayıs 1945 tarihleri arasındaki Nasyonal Sosyalizm döneminde siyasi görüş, ırk ya da dini gerekçeler nedeniyle vatandaşlıktan çıkarılmış olan kişileri ve onların soyundan gelenleri başvurmaları halinde vatandaşlıktan çıkarılmamış sayılacakları hükme bağlanıyor.

Nazi rejimi döneminde büyük çoğunluğu Yahudi olmak üzere on binlerce insan İngiltere’ye kaçmıştı. Kaçanlar arasında yaklaşık 10 bin çocuk olduğu tahmin ediliyor. Kasım 1938’de Yahudilere yönelik pogromlar sonrasında başlatılan kurtarma operasyonları sonucunda Almanya’dan çıkartılan çocukların büyük çoğunluğu bir daha ailelerini göremedi.

FDP İç Politika Sözcüsü Konstantin Kuhle “yeniden vatandaşlık” için yapılan başvurulardaki artışın birçok kişinin Avrupa Birliği vatandaşlığının avantajlarını kaybetmek istemediğini gösterdiğini belirtti. Kuhle, Avrupa Birliği’nin “İngiltere’deki birçok kişinin kendisine Avrupa Birliği’ne yakın hissettiğini” unutmaması gerektiğini söyledi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Jumanji Welcome to the Jungle 2017 1080p 3D BluRay Half-OU x264 TrueHD 7 1 Atmos-FGT

Jungle’a hoşgeldiniz Dwayne Johnson, Karen Gillan ve Kevin Hart’ın oynadığı bir film. Dört genç büyülü bir video oyununa çekilir

Suudi yatırım zirvesine Alman devinden Kaşıkçı boykotu

Siemens’in yöneticisi Joe Kaeser Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti nedeniyle Suudi Arabistan’da yarın başlayacak olan “Çöldeki

BİR TÜRK YETKİLİ’ SUUDİLERİ NASIL DİZE GETİRDİ ? BÜYÜK BAŞARI

New York sokaklarında Türkiye gündeminin arkasında Cüneyt Özdemir anlatmaya devam ediyor. Dışarıdan bir ülkenin görüntüsü, dünya meseleleri,

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz