60'lar ve 70'ler Yabancı Disko Müzik

www.gazeteatakum.com

RADYO GAZETE ATAKUM İNTERNET TARAYICILARINIZI VE MEDYA OYNATICILARI DESTEKLER DİNLEMEK İÇİN İNDİREBİLİRSİNİZ

     

Gönüllere taht kuran 60'lar ve 70'ler özellikle dünya pop kültüründe önemli bir yer işgal etmiş durumda. Özellikle 70'li yıllarda ki müzik akımı unutulmamak üzere yılların yoluna akıp gitmiştir. Şimdilerde hala bu akım ortaya çıkan disko parçaları hala dinleniyor. Şimdinin gençliği anneleri, babaları, dedeleri ve neneleri dinlediği parçalar ile coşmaya devam ediyor. Radyo Gazete Atakum yerel bir gazete olan GAZETE ATAKUM çatısı altında yayın hayatına başladı. Genellikle radyomuz ATAKUM ilk ve tek Yabancı 60'lar ve 70'ler disko parçalar çalan bir radyo olmak istedi. Bun için titizlikle oluşturulan arşiv ve şarkılar seçildi. Diğer radyoların aksine RADYO GAZETE ATAKUM'da reklam yok. 7/24 yüzlerce disko parçaları kesintisiz dinleyebilirsiniz.

RaDYo Player Yükleniyor...

Çok İçki İçmek Beyin Hasarına Neden Oluyor

Ana Sayfa » Haber » Çok İçki İçmek Beyin Hasarına Neden Oluyor
Paylaş
Tarih : 09 Nisan 2018 - 14:30

Hızlı bir gece geçirdiğimizde vücudumuza neler oluyor. Beyin hasarından karaciğer zehirlenmesine kadar giden bir süreç neden olabiliyor. Filmlerde, dizilerde sular gibi içilen içkinin gösterişten çok ötesi bir durum gerçekleştirdiği Avustralyalı bilim adamlarınca kanıtlanmış bir gerçek. Çoğunluk fazla içilen içkinin kalbimize, beyine, mideye ve karaciğerimize neler yaptığımızı hiç bilmiyoruz.

Hafta sonu içki içmek için bir yere gittiğinizde her şey size oyun gibi gelebilir, ancak içkiyi fazla kaçırınca vücudumuza ne gibi rahatsızlıklar vereceğini hiç düşündünüz mü?

Sidney Kraliyet Prens Alfred Hastanesi’nde bağımlılık tıbbı uzmanı olan Profesör Kate Conigrave içkinin abartılması sonucu kısa vadede vücudumuza neler yapacağı konusunda uzman bir araştırmacı.

Alkol ile alakalı acil servislere baş vuran hastaların %30’da farklı hastalıkları oluştuğu ortaya koyuldu.

Aşağıda çok içtiğinizde başına neler geleceğini görebilirsiniz.

Beyin Hasarı

Alkollü içecekler kişinin sosyal fobisini bir anda ortadan kaldıran içecek konumdadır. Eğer sessiz ve sakin birisinin bir anda çılgınlar gibi dans ettiğini görürseniz, alkollü içeceğin beyne ne gib zararlar vereceğini görmeniz mümkün olacaktır.

Ancak ne kadar çok içerseniz bu etki daha fazla artış gösterecektir.

Üniversite öğrencileri üzerinde deney yapan Profesör Conigrave haftada bir gün altı kadeh içki içen öğrencilerin hafıza sorunları yaşadığını gözlemlediğini açıkladı. Açıklamada 25 yaş altında ki insanların beyinleri savunmasız durumda olduğunu şaka yapılan gibi bir kaç bin hücre ölmediğini ve daha fazlasına yol açabileceğini belirtiyor. Beyin hasarları özellikle 25 yaş altında ki gençlerde daha fazla artış gösterdiği görülmektedir.

Kalp Sorunları

Tek bir kadeh içki bile insanın kalbine ne gibi zararlar verdiği ortaya çıkması kötü bir durum konumunda. İçki içmek kalp atış hızını değişime neden oluyor. Her ne kadar içki içmek kalp hastalığına iyi geliyor dense de tam tersine içki içmenin kalp atış hızını arttırdığı ve doğal olarak kalp krizi geçirmenize neden bile olacağı düşünülmektedir.

Alkol Zehirlenmesi

Alkol zehirlenmesi Profesör Conigrave göre gençlerde daha fazla olduğunu belirtmekte. Temelde aşırı dozda alkol kullanan insanlar akut olarak risk altındadır. Çünkü vücutları bastırılmış ve nefesleri durmak üzere bile olabilir. Hatta kişi o kadar kötüleşir ki, kendi kusmuğunda boğulma riski bile yaşayabilir.

Çok fazla bira içmenin riski genelde mide bulantısı, baş ağrısı ve hissizlik olabileceği söylenmektedir.

Kanser

Aslında alkollü içeceklerin tümünün kanserojen içerdiği kanıtlanmıştır. Çok fazla içki içen kadında meme kanseri erkekte ise kolon kanseri olmasına neden olduğu belirtilmiştir.

Yapılan araştırmalarda kadınlarda yaşanan meme kanserinin %30’u aşırı alkol tüketimine bağlı olduğu belirtildiği ortaya çıkmıştır. Eğer çok fazla alkol kullanırsanız kolon kanseri olma riskiniz artış gösterecektir.

Karaciğer Hastalığı

Eğer bünyeniz alkollü içecekleri hazmedecek güçte değilse akut hepatit yakalanma riskinizin artış göstereceğini düşünebilirsiniz. Bu durum özellikle zayıf bünyelerde ölümle sonuçlanan rahatsızlıklara neden bile olabilmektedir.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Jumanji Welcome to the Jungle 2017 1080p 3D BluRay Half-OU x264 TrueHD 7 1 Atmos-FGT

Jungle’a hoşgeldiniz Dwayne Johnson, Karen Gillan ve Kevin Hart’ın oynadığı bir film. Dört genç büyülü bir video oyununa çekilir

Suudi yatırım zirvesine Alman devinden Kaşıkçı boykotu

Siemens’in yöneticisi Joe Kaeser Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti nedeniyle Suudi Arabistan’da yarın başlayacak olan “Çöldeki

BİR TÜRK YETKİLİ’ SUUDİLERİ NASIL DİZE GETİRDİ ? BÜYÜK BAŞARI

New York sokaklarında Türkiye gündeminin arkasında Cüneyt Özdemir anlatmaya devam ediyor. Dışarıdan bir ülkenin görüntüsü, dünya meseleleri,

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz