60'lar ve 70'ler Yabancı Disko Müzik

www.gazeteatakum.com

RADYO GAZETE ATAKUM İNTERNET TARAYICILARINIZI VE MEDYA OYNATICILARI DESTEKLER DİNLEMEK İÇİN İNDİREBİLİRSİNİZ

     

Gönüllere taht kuran 60'lar ve 70'ler özellikle dünya pop kültüründe önemli bir yer işgal etmiş durumda. Özellikle 70'li yıllarda ki müzik akımı unutulmamak üzere yılların yoluna akıp gitmiştir. Şimdilerde hala bu akım ortaya çıkan disko parçaları hala dinleniyor. Şimdinin gençliği anneleri, babaları, dedeleri ve neneleri dinlediği parçalar ile coşmaya devam ediyor. Radyo Gazete Atakum yerel bir gazete olan GAZETE ATAKUM çatısı altında yayın hayatına başladı. Genellikle radyomuz ATAKUM ilk ve tek Yabancı 60'lar ve 70'ler disko parçalar çalan bir radyo olmak istedi. Bun için titizlikle oluşturulan arşiv ve şarkılar seçildi. Diğer radyoların aksine RADYO GAZETE ATAKUM'da reklam yok. 7/24 yüzlerce disko parçaları kesintisiz dinleyebilirsiniz.

RaDYo Player Yükleniyor...

ABD, Orta Amerika ülkelerine yardımı kesiyor

Ana Sayfa » Ekonomi » ABD, Orta Amerika ülkelerine yardımı kesiyor
Paylaş
Tarih : 22 Ekim 2018 - 22:58

ABD Başkanı Donald Trump, Orta Amerika ülkelerinden binlerce göçmenin Meksika üzerinden ABD’ye doğru ilerlemesi üzerine, Honduras, Guatemala ve El Salvador’a yaptıkları maddi yardımı kesmeye başlayacaklarını açıkladı.

Trump bu ülkeleri, vatandaşlarını durdurmayarak yasa dışı yollardan ABD’ye girmelerine engel olmamakla suçladı.

Trump, ABD’de 6 Kasım’da yapılacak ara seçimler öncesi yaşanan göçmen krizinden Demokrat Parti’yi sorumlu tutarak “Ara seçimleri unutmayın” yazdı.

Ara seçimlerde Senato’daki 100 senatörden 33’ü, Temsilciler Meclisi’ndeki 435 temsilcinin de tamamı yenilenecek.

trump tweetTelif hakkıTWİTTER

“Guatemala, Honduras ve El Savdaor vatandaşlarının ülkelerini terk etmesini ve yasa dışı yollardan ABD’ye gelmesini engelleyemedi. Bu ülkelere yaptığımız büyük boyuttaki yardımı kesmeye, ya da ciddi oranda azaltmaya başlayacağız”

trump tweetTelif hakkıTWİTTER

“Ne zaman bir kafile, ülkemize yasa dışı yollarla gelen ya da gelmeye çalışan insanları görseniz, acınası göçmen kanunumuzu değiştirmek için bize destek vermeyen Demokratları düşünüp suçlayın! Ara seçimleri unutmayın! Yasa dışı gelmeleri çok büyük haksızlık.”

ABD Uluslararası Kalkınma Ajansı (USAID) verilerine göre Guatemala 2017 yılında ABD’den 248 milyon dolardan fazla, Honduras 175 milyon dolar, El Salvador da 115 milyon dolar yardım aldı.

Trump ABD’ye doğru ilerleyen göçmenleri ülkeye yasa dışı yollardan girmeye çalışmakla suçluyor ancak sınıra doğru ilerleyenlerin birçoğu sığınma başvurusunda bulunacak.

Kafiledeki göçmenler kendi ülkelerindeki yoksulluk, zulüm ve şiddetten kaçtıklarını belirtiyor.

Yasa dışı göçü durdurmak, Trump’ın 2016’daki başkanlık seçimi kampanyasında ana vaatlerinden biriydi.

Trump’ın son göçmen kafilesine sert tepki vermesinin başta gelen nedenlerinden biri yaklaşan ara seçimler. Temsilciler Meclisi’nde Demokratların, Cumhuriyetçiler karşısında çoğunluğu sağlama ihtimali var.

Göç ise seçmenlerin yüzde 15’ine göre ABD’nin karşı karşıya olduğu en büyük sorun. ABD’ye doğru ilerleyen konvoy, ara seçimler öncesi Trump’ın destekçilerini harekete geçirmek için kullanabileceği bir konu.

Göçmen kafilesi şu an nerede?

Pazar günü göçmenler Meksika’nın güneyinde, Guatemala sınırına yaklaşık 37 km uzaklıktaki Tapachula kentine ulaşmıştı.

Meksikalı yetkililer konvoyu durdurmaya çalışmış ancak bazı göçmenler Suchiate nehrini botla aşarak Meksika’ya kaçak olarak girmişti.

AFP’ye konuşan bir göçmen “Güneşte yandık, ayaklarımız su topladı ama buraya kadar geldik. Gücümüz Trump’ın tehditlerinden fazla” dedi.

ABD medyasına göre kafilenin Meksika-ABD sınırına ulaşması haftalar sürebilir. Kafilenin bulunduğu yere en yakın sınır kapısı olan Brownsville bile 1600 kilometre uzakta.

Ayrıca Meksikalı yetkililerin, ABD’ye sığınma başvurusu yapacak kişilerle ilgili işlemleri tamamlaması da gerekiyor. Bu işlem 45 gün sürebiliyor.

Göçmenler kim?

İlk göçmen kafilesi Honduras’tan 13 Ekim’de, suç oranının çok yüksek olduğu San Pedro kentinden yaya olarak yola çıkmıştı. Kafiledekiler işsizlik ve şiddetten kaçtıklarını belirtiyor.

Kafile, eski bir milletvekilinin bir grup insanın ABD’ye doğru yola çıkacağını Facebook’ta duyurması ardından bir araya geldi.

Guatemala’dan da konvoya katılanlar oldu ve göçmenlerin sayıları binleri buldu.

Grup Guatemala-Meksika sınırında bölünmek zorunda kaldığı için tam sayıyı tahmin etmek güç. Meksika’ya ulaşan göçmen sayısının 5 bin olduğu belirtilse de Meksika polisi sayının 3 bin civarında olduğunu söylüyor.

Sınırın Guatemala tarafında da yaklaşık 1500 göçmen olduğu tahmin ediliyor.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Jumanji Welcome to the Jungle 2017 1080p 3D BluRay Half-OU x264 TrueHD 7 1 Atmos-FGT

Jungle’a hoşgeldiniz Dwayne Johnson, Karen Gillan ve Kevin Hart’ın oynadığı bir film. Dört genç büyülü bir video oyununa çekilir

Norveç Utanç İçinde Özür Diledi

Norveç Soykırım ve Azınlıklar Çalışmaları Merkezi’nin verilerine göre, 2. Dünya Savaşı sırasındaki Nazi işgali sırasında ‘Alman

Afganistan Kabil’de İntihar Saldırısı 57 Ölü Var

Afganistan’ın başkenti Kabil’de seçmenlerin seçim merkezine kayıt yaptırdığı binanın önünde intihar saldırısı düzenlendi. Afganistan

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz